Valorant VP Oyun Parası Nedir?

Valorant

28.11.2020 17:44

Valorant VP Oyun Parası Nedir?


Dünyanın en ünlü çevrim içi oyunu olan League of Legends oyununun yapımcı şirketi Riot Games, FPS türünde de bir yeniliğe imza atarak Valorant oyununu yaptı. Valorant oyununda da League of Legends oyunundan çeşitli izlere rastlarken yepyeni tarzı ve eğlencesiyle Riot Games internet dünyasına ikinci bir popüler oyun kazandırdı.

Valorant oyununda da tıpkı diğer FPS oyunları gibi oyun içi satın alma durumu mevcut. Tabi bu satın alma işlemleri sizi diğer oyunculardan üstün kılmıyor. Yani oyunun kendisi "Pay To Win" anlayışına sahip bir oyun değil. Tüm bu satın alma işlemleriyse Valorant puanı üzerinden yapılıyor.


Valorant Para Çeşitleri

Valorant dünyasında oyun içi para çeşitleri birden fazladır. Her biri farklı bir işe yaramaktadır.

Krediler

Krediler sadece maç sırasında kullanılmaktadır. Eşya ve yetenek almayı sağlamaktadır.

Valorant Puanı

Oyun içerisinde yer alan kontratların erken aşamalarında seviye arttırmayı sağlar. Belirli bir ücret karşılığında belirli Valorant puanı elde edilebilir. Bu puanlar sayesinde seçkin kaplamalar veya Radyanit Puan satın alınabilir.

Radyanit Puanı

Bu puan çeşitleriyle silahlarını geliştirebilirsin. Aynı zamanda cephaneliği iyileştirebilirsin. Valorant Puanı kullanarak Radyanit Puanı satın alabilirsin. Yada sadece savaş biletleri sayesinde bu puana sahip olabilirsin. Az önce yukarıda oyun içerisindeki tüm para çeşitlerini saydık. Ancak oyun içerisindeki asıl para türünü soracak olursanız asıl para çeşiti Valorant puanı olmaktadır. Yani nasıl ki League of Legends oyununda asıl para türünü olarak RP esas alınır mavi öz, turuncu öz ve öncede kalan itibar puanı ikinci plana atılıyorsa aynı durum Valorant oyununda da yaşanıyor. Oyun içerisindeki tüm kostüm ve eşyalar Valorant puanı sayesinde elde edilebiliyor.

Valorant Puanı Ne İşe Yarıyor ?

Valorant puanı, oyunun esas para türüdür. Silahlarda daha fazla özelleştirme yapmayı sağlayan Radyanit puanı da Valorant puanı sayesinde satın alınabiliyor. Bu puan türüyle silahların ateşleme, şarjör değiştirme animasyonları değiştirilebiliyor. Oyun içerisindeki kostüm ve renklendirme çeşitliliği arttırılabiliyor. Benzer bir şekilde oyunun mağaza kısmındaki kostümler Valorant puanı sayesinde satın alınabiliyor. Valorant puanı sayesinde diğer oyunculardan daha üstün özelliklere sahip olmasanız da tamamen farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.