Knight Online Oyun Parası Nedir?

Knight Online

05.12.2020 14:59

Knight Online Oyun Parası Nedir? Ne İşe Yarar?

Eskilerden Steam gibi platformlar ya da League of Legends, Valorant, PUBG ve nice nice popüler olmuş birbirinden farklı onlarca oyun yokken birkaç tane bilinen ve popüler olmuş oyunlar vardı. Bu oyunlardan bir tanesi de Knight Online dı. Her oyunda olduğu gibi Knight Online oyununun da kendine ait para birimi vardı. Knight Online oyun parası nedir diye merak ediyorsanız aslında oyundaki paranın kendine has bir özel adı yoktu.


Oyuncuların büyük çoğunluğu sadece bu oyunları oynar, internet kafeler bu oyunlar sayesinde para kazanırdı. Knight Online devasa açık dünyalı haritasıyla zamanında en efsane oyunlardan biriydi. Oyun içerisinde birbirinden farklı eşyalar ve karakterler vardı.Eşyalar oyun içi parayla satın alınabiliyor. Oyun içinde kullanılan para ise Knight Online GB olarak bilinirdi.

Knight Online Oyun Parası Nedir?

Knight Online oyun parası özel bir isme sahip değildir. Oyun içerisindeki para "Coins" olarak geçmektedir. Zaten hali hazırda bu kelimenin Türkçe karşılığı madeni para olarak geçmektedir. Ancak oyun içerisinde Coins ifadesi pek fazla kullanılmamaktadır. Çünkü paranın birimi Coins olsa da 1000, 10.000, 100.000 Coins çok düşük miktarda oyun parası olarak görülmektedir.

Bu yüzden oyunda yüklü miktarda Coins elde etmeniz gerekmektedir. Yüklü miktardaki Coins miktarına takılan çeşitli kısaltmalar bulunmaktadır. Örneğin "GB" kısaltması Knight Online oyunun sıkça karşılaşılan bir ifadedir. Bu bir para birimi olmamakla beraber yüklü miktarda Coins birimini ifade eder.

1 Knight Online GB = 100.000.000 Coins

Knight Online Oyun Parası Ne İşe Yarar?

Knight Online oyununda kullanıldığınız karakterin kendine has çeşitli aksesuar ve donanımları bulunmaktadır. Bunlar çeşit çeşittir ve bazı aksesuarlar ile donanımlar diğerlerine nazaran çok daha dayanıklı ve güçlüdür. Aynı zamanda her bir karakterin kendine ait silahı bulunmaktadır. Bunlar kılıç olmakla beraber kullanmış olduğunuz karaktere göre degişkenlik gösterir.


Bazı silahlar çok güçlüyken bazıları çok guçsüzdür. Aynı zamanda silahlar ve donanımlar seviye arttırılabilir ve daha da güçlendirilebilir.İşte tüm bunlar için Knight Online oyun parası olan Coins kullanılır.

Aynı zamanda oyun içerisinde pazar kurma ve ticaret yapma durumları da bulunmaktadır. Tüm ticaret ve pazarlık Coins üzerinden gerçekleşmektedir.